Sony A7R IV Body
Sony A7R IV Body
Sony A7R IV Body
Sony A7R IV Body
Sony A7R IV Body
Sony A7R IV Body
Sony A7R IV Body
Sony A7R IV Body
Sony A7R IV Body

Sony A7R IV Body

Marka : Sony
İndirim Oranı : %9 İndirim
Fiyat : ₺34.998,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺31.999,00(KDV Dahil)
Aynı Gün Kargoda

Sony A7R IV Body

 
Bir Başka Dönüm Noktası
Üstatlara layık ifade. Sony’nin Full Frame aynasız α7R IV’ü, önceleri sadece orta formatlı makinelerden beklenen ifade becerisiyle ve kompakt bir gövdede üstün yüksek hızıyla görülmemişyoğunlukta fotoğrafik görüş sağlar. Gelişmiş sağlamlık ve bağlantı özellikleriyle üretkenliğinizi yükseltin.
 
Daha da çok ilham veriyor
Rakipsiz görüntü kalitesi ve işleme hızı ile yepyeni bir fotoğrafik ifade dünyasına adım atın. Profesyonellerin istediği daha gelişmiş bağlanabilirliği ve güvenilirliği sunan, güçlü ve yeni bir seçenek α7R serisine katılıyor.

İnanılmaz incelik
61,0 megapiksel Full Frame Exmor R™ CMOS sensör ile BIONZ X™ görüntüleme motoru, tam da profesyonel fotoğrafçıların beklediği yepyeni ayrıntı boyutlarının kapılarını açan, görülmemiş çözünürlük, ince tonlama ve düşük gürültü sunar. α7R IV, her sahnenin atmosferini ve nesnelerin dokusunu yakalar.
 
61,0 MP Full Frame arkadan aydınlatmalı CMOS sensör
Yeni geliştirilen Exmor R CMOS görüntü sensörü, rakipsiz yüksek çözünürlük sağlar. Arkadan aydınlatmalı tasarım, son derece yüksek 61,0 MP piksel sayısına rağmen yüksek hassasiyet ve düşük gürültü sunar.

En yeni görüntü işleme motoru
BIONZ X görüntü işleme motoru ve ön uç LSI, yüksek çözünürlüklü sensör performansını ve 15 durağa kadar dinamik aralığı en üst düzeye çıkarır.
Geniş standart ISO 100-32000 aralığı
α7R IV, artan piksel sayısından bağımsız olarak en yüksek standart ISO 32000’i sunar ve düşük ve orta hassasiyet aralıklarında gürültüyü azaltarak yüksek kaliteli görüntüler elde eder.
 
Gövde içi 5 eksenli görüntü sabitleme
Gövde içi 5 eksenli görüntü sabitleyici algoritma yüksek çözünürlüklü 61,0 megapiksel görüntü sensörü performansını maksimuma çıkarmak için optimize edildi. 5,5 duraklı yüksek deklanşör hızı kadar etkili güvenilirlik için elde çekimi destekliyor.
 
Tam sessizlikte çekim
Sessiz çekim, yalnızca sessizlik gerektiren yerlerde avantaj sağlamakla kalmaz, makine titremesinden kaynaklanan bulanıklığı da engeller. Titreşimsiz deklanşör, oldukça net görüntüler için son derece yüksek α7R IV çözünürlüğünü en üst düzeye çıkarır.
 
Bulanıklığı azaltan yapı
İnanılmaz α7R IV çözünürlüğünü zirveye çıkarmak için, en ufak titreşimlerin bastırılması gerekir, bu yüzden Sony, deklanşör ünitesini her deklanşör şokunu emen, yumuşatılmış vidalarla tekrar tasarladı. Gelişmiş görüntü sabitleme algoritmasıyla birlikte, bulanıklık büyük ölçüde azalır ve net ayrıntılar güvenilir şekilde yakalanır.
Titremesiz uzaktan deklanşör bırakmaİsteğe bağlı kablosuz uzaktan kumanda (RMT-P1BT) ile uzaktan çalışma, deklanşör bırakma düğmesine basılmasından kaynaklanan titremeden kaçınarak etkili fotoğraflar çekmenizi sağlar. Böylece görüntü sensörünün yüksek çözünürlüğü en üst düzeye çıkar.
 
5,76 milyon noktalı UXGA OLED Tru-Finder
Bu 5,76 milyon noktalı elektronik vizör, α7R III’e göre yaklaşık 1,6 kat yüksek çözünürlükle ince ayrıntılar üretir. Hem yüksek hassasiyet için "Yüksek" kalite modunu hem de daha iyi konsantrasyon için hare ve çentikleri bastırıp doğal gerçekçiliği seçebilirsiniz. 120/100 fps kare hızlı daha pürüzsüz görüntü, hareketli nesne takibini kolaylaştırır.
 
Sınıfının en yüksek seri çekim hızı
α7R IV, etkileyici görüntü çözünürlüğünden bağımsız olarak, mekanik deklanşörle 10 fps’e varan (canlı önizlemeli kesintisiz çekim modunda ise 8 fps’e varan) çekim hızını korur.8 Böylece sadece 61,0 MP yüksek çözünürlüklü görüntüleme özelliği ile yaban hayvanlarının hareketi gibi belirleyici anları ince ayrıntılarla yakalayabilirsiniz.
 
APS-C kırpma ile 26,2 MP kullanılabilir
Olağanüstü görüntü çözünürlüğü sayesinde, Full Frame bir görüntüyü APS-C boyutuna kırptıktan sonra dahi, yaklaşık 26,2 megapiksel düzeyinde oldukça yüksek çözünürlüklü görüntüler elde edebilirsiniz. Yani α7R IV, örneğin çekilen görüntüyü büyütmek için kırpma ile düzenleme gerektiren kuş fotoğrafçılığında, proaktif olarak 61,0 megapiksel Full Frame çekimi kullanmanızı sağlayabilir.
 
Geniş otomatik odaklama kapsamı
Yeni görüntü sensörü, 567 aşama algılamalı AF noktası (yaklaşık %99,7 yükseklik ve %74,0 genişlik) ile geniş ve yüksek yoğunluk sağlar. 425 noktalı kontrast algılamalı AF hassas netlemeyi destekler.
 
Yüksek çözünürlüğe rağmen hızlı AF
α7R IV, gelişmiş Hızlı Hibrit AF sayesinde bir nesneyi muhteşem ayrıntılarla yakalayabilir ve loş ışıkta bile hızlı AF sunar.
Kararlı AF takibi daha da iyileştirildi
Artan AF noktaları, AF sensörünün genişletilen kapsamı ve iyileştirilmiş AF algoritması, karmaşık veya ani hareketlerde dahi tutarlı çekim için nesne takip performansını daha da geliştirdi.
 
Az aydınlatılmış koşullarda yüksek hassasiyetli AF
Gelişmiş AF algoritmaları, EV-3 kadar düşük ışık seviyelerinde dahi AF hassasiyetine yardımcı olur. "Diyafram Açıklığı Sürücüsünde Netleme Önceliği" seçeneği, loş ışıkta ve diyafram açıklığı kısıldığında daha doğru netleme için kullanılır.

Kesintisiz olarak 68 adede kadar görüntü çekin
Tampon bellek boyutu 1,5 kat daha büyük olduğu için, fotoğraf makinesi yaklaşık 68 görüntüye kadar seri çekim hızını korur. APS-C çekim moduyla, Full Frame çekim moduyla çektiğinizden yaklaşık üç kat daha fazla fotoğraf çekebilirsiniz.
 
Her ikisi de UHS-II’yi destekleyen çift ortam yuvası
Hem YUVA 1 hem de YUVA 2, yüksek hacimli verilerin hızlı yazılması için UHS-I ve UHS-II ile uyumludur. α7R IV, ayrı RAW/JPEG verilerini ve fotoğrafları/videoları eş zamanlı veya geçişli olarak kaydedebilir ve kartlar arasında verileri kopyalayabilir.

Akıllı AI tabanlı Gerçek Zamanlı Takibe güvenin
Zorlu çekimlerde başarı oranınızı büyük ölçüde artırmak için artık AI tabanlı Gerçek Zamanlı Takip var. Sadece bir nesne belirleyip deklanşör düğmesine yarım basın ve fotoğraf makinesinin kararlı bir şekilde nesneyi takip edeceğinden emin olun. α7R IV, nesne insansa "AF’de Yüz/Göz Önceliği" işleviyle takip edilen hedefi yüz ve göz arasında sorunsuzca değiştirir.

Yüksek başarı için hayvan gözü takipli Gerçek Zamanlı Eye AF
α7R IV, iyileştirilmiş algoritma sayesinde artık insan gözünün yanı sıra hayvan gözü takibini de destekliyor ve hızlı, hassas, otomatik algılama ve takip sağlıyor. Bu hayvan gözü desteği, bir engel çıktığında veya makinenin yatay/dikey yönü sık sık değiştiğinde, doğada yaban hayvanlarının veya evde evcil hayvanlarınızın fotoğrafını çekerken başarı oranınızı büyük ölçüde artırır.
 
Gerçek Zamanlı Eye AF: portrede devrim
Gerçek Zamanlı Eye AF, portre çekiminde bir devrimdir. Bu AI yardımlı teknoloji, fotoğraf seansında hızlı hareket eden bir modeli çekerken bile, nesnenin yüzünün net ve temiz olarak netlenmesi için anında ve doğru göz algılaması ve takibi sağlar. Fotoğrafçı, profesyoneller için önemli olan sorunsuz iş akışı ile kompozisyona odaklanabilir.
 
Gözü anında netleme
AF’de Yüz/Göz Önceliği açıkken deklanşöre yarım basmanız, AF-ON düğmesine basmanız veya atanan özel düğmeye basmanız yeterli. Fotoğraf makinesi nesnenizin gözünü netler.
İhtiyacınıza göre sağ/sol göz seçimi
Artık çekimden önce veya çekim sırasında özel bir düğmeyle sol veya sağ olmak üzere belirli bir gözü dahi seçebilirsiniz. Göz seçimi kompozisyona, ışığa ve diğer ayrıntılara odaklanmanızı sağlar.
Göz alıcı portreler için Gerçek Zamanlı Takip ile çalışır
Gerçek Zamanlı Eye AF ile dinamik nesne hareketine tepki veren Gerçek Zamanlı Takibi birlikte kullanabilirsiniz. Bu ekip çalışması, rahat portre çekimi için takip doğruluğu sağlar.

Daha verimli iş akışı
Talepkar profesyoneller için kablosuz ve kablolu bağlantı çözümleri
α7R IV, PC Remote işlevleri için çeşitli seçenekleri ve 5 GHz Wi-Fi gibi veri aktarımı yöntemlerini destekler. Uzaktan çekimle çalışma ve veri yedeklemede daha fazla seçenekten ve kolaylıktan en iyi şekilde faydalanın.

Esnek ayar için kablosuz cihaza bağlı çekim
PC Remote kullanarak α7R IV’ü kontrol edin veya verileri Imaging Edge™ "Remote" yazılım uygulaması (sürüm 2.0 veya üstü) ile PC’ye aktarın. Daha fazla çekim esnekliği için daha hızlı 5 GHz Wi-Fi seçeneği bulunur.

USB kablolu bağlantı ile daha da hızlı PC Remote
Kablolu PC Remote çekimi için yeni algoritmayla daha hızlı aktarım için USB 3.2 Gen 1 uyumlu USB Type-C™ bağlantı noktasını kullanın. Büyük, sıkıştırılmamış RAW görüntüleri iş akışında kesinti olmadan sorunsuzca aktarın.

FTP arka plan aktarımı desteği
α7R IV, profesyonellerin anında teslime yönelik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, JPEG ve RAW dosya teslimi için çekim sırasında ve sonrasında FTP arka plan aktarımını destekler. Dokuz adede kadar FTP sunucusu önceden atanabilir.

Tam ölçekli flaşla fotoğraf çekimi için
Flaşla sorunsuz ve duyarlı fotoğraf çekimi için, 10 fps’e varan kesintisiz flaşlı çekimle, bırakma gecikmesi en aza indirildi. Gelişmiş çok yönlülük için kablosuz makine dışı flaşla yavaş senkronizasyonu veya arka perde senkronizasyonunu seçin.

Standart senkronizasyon terminali
Standart senkronizasyon terminali, stüdyo flaş üniteleriyle ve diğer harici ışık ekipmanlarıyla kolay senkronizasyon sunarak stüdyo fotoğrafçılığında istenen ışık ayarının yapılmasını sağlar.

Aslına sadakatte yeni bir boyut
Yeni Piksel Kaydırmalı Çoklu Çekimle 16 görüntü kompozisyonu desteği
Bu yenilenen özellik, sensörü yarım veya bir piksel aralıklarla programlanan sırayla kaydırarak 16 piksel kaydırmalı görüntü yakalar ve bunlarla, yaklaşık 963,2 MP (eşdeğeri) orijinal veriden yaklaşık 240,8 MP, yüksek hassasiyetli tek bir görüntü oluşturulur. Örneğin mimari ve sanat fotoğrafları gerçeğe yakın ayrıntı, doku, renk, atmosfer, ortam ve 3D benzeri gerçekçilikle, şaşırtıcı sadakatle üretilir.

Olağanüstü videolar için kararlı AF takibi
Gelişmiş Hızlı Hibrit AF ile 4K videoların zorlu otomatik netleme taleplerini karşılayın. Sorunsuz, istikrarlı AF video çekimi için yüksek hız, hassasiyet ve takip performansı emrinizde. Kararlı netleme için AF takibi hassasiyetini ayarlayın.

Gerçek Zamanlı Eye AF artık video çekiminde
Gerçek Zamanlı Eye AF, artık nesnenin gözlerini algılayıp bir gözü takip etmeye devam ederek video çekimini de destekliyor. α7R IV, bu gözü hassasiyetle netlemeye devam ettiği için, siz kompozisyona odaklanabilirsiniz.

Nesneyi ısrarla netlemek için Dokunmatik Takip
Video çekerken LCD monitörde bir nesneye dokunun. α7R IV, Dokunmatik Takiple netlemeye ve takip etmeye başlar. α7R IV, bir insan gözü algılarsa Gerçek Zamanlı Eye AF etkinleşir ve onu da takip eder.

Net ses kaydı için dijital ses arayüzü
Çoklu Arayüz Yuvası (MI Yuvası) Dijital ses arayüzü ile geliştirildi. Yeni ECM-B1M Shotgun Mikrofonu veya yeni XLR Adaptör Kitini kullanarak minimum bozulmayla yüksek kaliteli ses kaydedin.
 

:
ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER
 

OBJEKTİF UYUMLULUĞU
  • 61,0 MP 35mm Full Frame Exmor R CMOS sensör ve BIONZ X görüntü işleme motoru
  • Standart ISO 100-32000 aralığı
  • Profesyonel iş akışını destekleyen güvenilirlik ve çalışma konforu
  • 567 noktalı netleme düzlemli aşama algılamalı AF ve 425 noktalı kontrast algılamalı AF’ye sahip Hızlı Hibrit AF
  • AF/AE izleme ile 10 fps’e kadar yüksek hızda kesintisiz çekim

  •  
Sony E mount'lı lensler (Tamron, Samyang, Sigma vb. Emount Lesnler)

SENSÖR TİPİ
35mm full frame (35,7×23,8 mm), Exmor R CMOS sensör

PİKSEL SAYISI (EFEKTİF)
Yaklaşık 61,0 megapiksel
 
ISO HASSASİYETİ (ÖNERİLEN POZLAMA İNDEKSİ)
Fotoğraflar: ISO 100-32000 (ISO 50 ile ISO 102400 arasında değişen ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst limit), Videolar: ISO 00-32000 eşdeğeri, OTOMATİK (ISO 100-12800, alt sınır ve üst sınır seçilebilir)

PİL ÖMRÜ (FOTOĞRAFLAR)
Yaklaşık 530 çekim (Vizör) / yaklaşık 670 çekim (LCD monitör) (CIPA standardı)
 
VİZÖR TİPİ
1,3 cm (0,5 tip) elektronik vizör (renkli), UXGA OLED
 
MONİTÖR TÜRÜ
7,5 cm (3,0 tipi) tip TFT

Kutu İçeriği
Elektrik kablosu
Şarj Edilebilir Pil NP-FZ100
Kablo Koruyucusu
Pil Şarj Cihazı BC-QZ1
Omuz askısı
Gövde kapağı
Aksesuar yuvası kapağı
Mercek kapağı
USB Type-CTM kablosu