İade, Değişim ve Sipariş İptali İşlemleri

İade ve Değişim İşlemleri

  • Siparişini verdiğiniz ürünü veya ürünleri cayma hakkınız çerçevesinde, kargodan teslim aldığınız tarih baz alınarak 14 (ondört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeden iade edebilirsiniz.
  • Satın almış olduğunuz üründe bir arıza veya ürünün ayıplı olması durumunda iade veya değişim taleplerinizde herhangi bir kargo ücreti ödemezsiniz.
  • Üründe bir problem bulunmamasına rağmen ürünün iadesini talep edildiğinde, kargo bedeli müşteri tarafından karşılanacaktır.
  • İadesi talep edilen ürün firmamıza ulaşıp gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ücret iade aşamasına geçilecektir.
  • Kredi Kartı tek çekim ile yapılan işlemlerde, ücret iadesi tarafımızdan kart çekim iptali yapılarak çözülecektir. İade süreci sonuçlandığında hesap ekstreniz kesilmemiş ise ekstrenize her hangi bir bedel yansımayacaktır. Eğer bu süreç içerinide ekstreniz kesilmiş, ürüne ait bedel ekstrenize yansımış ise bahsi geçen tutar kredi kartı hesabınıza tarafımızdan yatırılacaktır.
  • Kredi Kartı taksitli ödeme yapılarak alınmış ürünün iadesinde, banka sistemi üzerinden kart çekim iptali yapılacak, taksit tutarları ekstrenizde gözükecek, aylık tutar oranında ekstrenize artı bakiye olarak işlenecektir.

 

Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor ?

HerkeseLazim.com.tr hesabınıza giriş yaptıktan sonra iade etmek istediğiniz siparişe "Hesabım" sayfası altındaki "İade taleplerim" kısmından "Yeni Talep Oluştur" butonu ile ulaşarak iade nedeni ve talep ettiğiniz işlemi belirterek iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

İade edeceğiniz ürünü, faturası ile birlikte, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, JETİZZ Kargo (0850 215 33 34) ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz. Ücretsiz gönderimler sadece JETİZZ Kargo ile yapıldığında kabul edilir. İade ürününüzü JETİZZ dışında başka bir kargo firması ile gönderdiğiniz taktirde kargo ücretinin sizin tarafınızdan ödenmiş olması gerekmektedir. Aksi taktirde gönderdiğiniz kargo teslim alınmayacaktır. (Faturasız gönderilen İade-Değişim ürünleri tarafımızca kabul edilmeyecektir)

İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden JETİZZ Kargo'ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

Eğer siparişiniz onaylanmış, kargoya verilmiş ama siz teslim almadan önce iade etmeye karar verdiyseniz, ürünün size ulaşmasını bekleyin, ürün geldiğinde paketi teslim almayın, paketi açmadan aynı kargo ile geri gönderin. Satın aldığınız ürün tarafınıza ulaştıktan sonra ürünü iade etmek istediğiniz takdirde, ürün bedeli size iade edilmekte olup, kargo bedeli iade edilmemektedir.

 

Sipariş İptali

Sitemizden geçmiş olduğunuz siparişleri aynı gün içerisinde iptal edebilirsiniz.

Sitemizin sağ üst köşesinde bulunan "Hesabım" sekmesine girin. Açılan sayfada "Siparişlerim" butonuna tıklayın. Varsa daha önce verdiğiniz siparişler ile birlikte iptal etmek istediğiniz sipariş görüntülenecektir. "Detay" başlığı altında "Siparişi İptal Et" butonuna tıklamanız halinde siparişiniz iptal edilecektir.

Ödemenizi Kredi Kartı ile yaptıysanız, tarafımızdan kart çekim iptali yapılacak ve bankanız tarafından işlem, kredi kartı ekstrenize yansıtılmayacaktır. Havale/EFT ile ödeme yaptığınız durumlarda ücret, ödemeyi geçmiş olduğunuz banka hesabınıza bir gün sonra Havale/EFT yolu ile iade edilecektir.

 


 

İade, Değişim ve Sipariş İptali ile ilgili her türlü sorunuzu [email protected] adresine yazabilirsiniz.